Strona główna → Journal of Health Sciences Czasopismo naukowe

Journal of Health Sciences Czasopismo naukowe

N. Chukhraiev , E. Chukhraieva , M. Gun’ko , L. Kurik , S. Lomeiko , Y. Marushko , N. Samosyuk , A. Tkalina , A. Vladimirov , A. Unichenko , R. Zavorotnaya , W. Zukow , N. Chukhraiev Redaktor , A. Vladimirov Redaktor , W. Zukow Redaktor , V. Lysenyuk Recenzent , V. Sobetsky Recenzent , Y. Horlatenko Tłumacz

Education of the child with epilepsy as the element of its wellness' improvement

Dubelt, Joanna; Cybula-Misiurek, Małgorzata; Czerwińska Pawluk, Iwona; Chrościńska–Krawczyk, Magdalena; Zukow, Walery

Features of physiological mechanisms control fluid and electrolyte balance in fishes.

[AUT.] SERGEY DOLOMATOV, WALERY ZUKOW, NIKOLAY NOVIKOV, MAGDALENA HAGNER-DERENGOWSKA, IWONA JAWORSKA, MONIKA KOZESTANSKA, MAREK NAPIERAŁA, RADOSŁAW MUSZKIETA, ANNA NALAZEK, EWA TRELA, JERZY EKSTEROWICZ. J. Health Sci. 2013 vol. 3 nr 2, s. 92-114, bibliogr. poz. 64.

Jaskra w świetle wiedzy studentów pielęgniarskich studiów pomostowych a rola edukacyjna pelęgniarek w zakresie chorób oczu. (Glaukoma in view of the knowledge of students of the Bachelor's degree studies in nursing and nurses' edukational role within eye illnesses.)

[AUT.] MONIKA KOZESTAŃSKA, IWONA JAWORSKA. W: Promocja zdrowia inwestycją w społeczeństwo XXI wieku. Pod red. Macieja Juszczyka, Wiesława Fideckiego, Kielce 2011, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego : Kieleckie Towarzystwo Edukacji Ekonomicznej, s. 321-337, bibliogr. sum.

Nowe podejście do opieki nad chorymi dziećmi w oddziale chirurgii. (New aspect of care for sick children in the surgery department.)

[AUT.] MONIKA KOZESTAŃSKA, KATARZYNA SŁAWEK, MIROSŁAWA PUKALUK. Rocz. Dziec. Chir. Uraz. 2004 vol. 8, s. 118-121, bibliogr. sum.

Poziom wiedzy wśród pacjentów podstawowej opieki zdrowotnej na temat zaćmy. (The level of knowledge among patients of the basic health care on glaucoma.)

[AUT.] IWONA JAWORSKA, MONIKA KOZESTAŃSKA. W: Promocja zdrowia inwestycją w społeczeństwo XXI wieku. Pod red. Macieja Juszczyka, Wiesława Fideckiego, Kielce 2011, Wydawnictwo Wyższej Szkoły Ekonomii i Prawa im. prof. Edwarda Lipińskiego : Kieleckie Towarzystwo Edukacji Ekonomicznej, s. 307-319, bibliogr. sum.

Rola pielęgniarki w opiece nad chorym okulistycznie na przykładzie problemów pacjentów z jaskrą, przed i po zabiegu trabekulektomii. (The role of nurses in the care of ophthalmologic patients – an example of problems in patients with glaucoma, before and after trabeculectomy.)

[AUT.] MONIKA KOZESTAŃSKA. Med. Og. Nauki Zdr. 2012 t. 18 nr 4, s. 393-397, bibliogr. sum.

The knowledge of the Radom Region Teachers on glaucoma. (Wiedza nauczycieli szkół regionu radomskiego na temat jaskry.)

[AUT.] MONIKA KOZESTAŃSKA-OCZKOWSKA, IRENA WROŃSKA. J. Health Sci. 2013 vol. 3 nr 9, s. 155-168, bibliogr. sum.

Toxic and physiological aspects of metabolism nitrites and nitrates in the fish organism.

[AUT.] SERGEY DOLOMATOV, WALERY ZUKOW, MAGDALENA HAGNER-DERENGOWSKA, MONIKA KOZESTANSKA, IWONA JAWORSKA, ANNA NALAZEK. J. Health Sci. 2013 vol. 3 nr 2, s. 68-91, bibliogr. poz. 64.